„Wniosek z roku 2016 dla branży budowlanej”

Rok 2016 w branży budowlanej jeszcze bardziej uwydatnił ważność awangardowych domów i skandynawskiego stylu. Na wzięciu zyskały domy, których forma przypomina prostokąt ewentualnie kwadrat. Takie domy nie posiadają nieużytecznych elementów, takich jak arkad czy kolumn. Jednak cechują się wydatnymi oknami, przestrzenią i otwartymi tarasami. Przedsiębiorcy budowlani dostrzegają dominację brył foremnych, równe dachy i nawiązanie architektury do ładnego krajobrazu. Znaczną uwagę w roku 2016 zwracało się również na środowisko i energooszczędność. Współcześnie w tym sektorze odegrały znaczącą rolę ekologiczne szamba betonowe.

szamba betonoweBiorąc pod lupę tworzywa budowlane można zobaczyć, że Polacy coraz mocniej cenią sobie zastosowanie betonu architektonicznego, który gwarantuje zachowanie wielorakiej funkcjonalności i skromności. Badania przeprowadzone w naszym kraju ujawniają, że społeczność chce przede wszystkim mieszkać w domkach jednorodzinnych na terenie wiejskim. Jedną z polecanych przez nich metod jest parterowy budynek z poddaszem użytkowym. Znaczne poparcie uzyskują również mniejsze domki, o powierzchni najwyższej do 150 metrów kwadratowych.

Szamba betonowe

Prawda, że na terenie całego kraju nie funkcjonuje sieć kanalizacyjna powoduje, że wiele osób musi podjąć decyzję nad zbiornikiem na ścieki. Przydomowe oczyszczalnie ścieków cieszą się coraz większą powodzeniem. Skazami tego rozwiązania są znaczne opłaty oraz złożone obsługa. Tytanami na rynku zbiorników na ścieki są ekologiczne szamba betonowe. Od dekad są przodujące na rynku. Szalenie duża ilość osób decyduje się właśnie na szamba betonowe ze względu na cenę, odporność oraz bezproblemowość korzystania.

Spokojne wnętrza

W domach przeważają kolory czarne, biały oraz szare. Wnętrze jest wzbogacane o jasne bryły. Dba się o zachowanie płaszczyzny i formy. Rezygnuje się z wielu akcentów, przede wszystkim skupiając się na jasności i maksymalnej praktyczności oraz energooszczędności.

Opiniuje się, że rok 2016 wystrój wnętrz okazuje się istotnie zbliżony do ostatniego roku. Wynika to z informacji, że trendy w architekturze długo utrzymywane, na co wskazują doświadczeni architekci wnętrz. Połączenie eko minimalistycznego stylu widać również w zastosowaniu innowacyjnych technologii, pozwalających na ulepszenie ogrzewania, wentylacji i ocieplenia domu.

„Gatunek”

Punktuje się, że coraz większym zainteresowaniem inwestorów cieszą się materiały bardziej długotrwałe i odporne na uszkodzenia. Pozwala to zaoszczędzić środki, które należałoby przeznaczyć na zbyt wczesny remont. Dodatkowo Polacy stawiają większe warunki architektom, już podczas projektowania domu. Do tego zadania podchodzą bardziej sumiennie i świadomie.